Zalety przezroczystych aparatów Clear Aligner

Na hasło ortodoncja wielu z was od razu pomyśli o tradycyjnych metalowych aparatach. Jak się jednak okazuje, ta dziedzina stomatologii rozwija się w zastraszającym tempie, przez co już dzisiaj możliwe jest zastosowanie rozwiązań bardzo nacechowanych na komfort pacjenta. Mowa tutaj o tym, co znamy jako Clear Aligner. Czym więc jest ten nieznany jeszcze aparat Clear Aligner? Komu je zalecamy jako odpowiedni wybór? Jakie zalety oferuje pacjentom Clear ALigner? Służymy pacjentom radę!

 

Przezroczysty aparat ortodontyczny Clear Aligner

 

Aparaty ortodontyczne Clear Aligner są nowatorskim rozwiązaniem z zakresu ortodoncji. Mają one postać przezroczystych nakładek na zęby w wykonywanych na podstawie wycisków łuków zębowych pacjenta Są one całkowicie przezroczyste, co znacząco zwiększa komfort użytkowania Clear Aligner. Są one niezwykle estetyczne, a co więcej, leczenie z ich wykorzystaniem jest bardzo skuteczne. Aby jednak było to możliwe niezbędne jest wcześniejsze wykonanie trzech nakładek Clear Aligner. Ich grubość i twardość różnią się od siebie, dzięki czemu Clear Aligner doskonale spełniają swoją funkcję. Ich działanie często wspomagane jest elastycznymi wyciągami. Komu jednak stomatolog może zalecić wykorzystanie Clear Aligner?

 

Komu polecane są nakładki Clear Aligner?

 

Nakładki Clear Aligner są dostosowane do pacjentów, którzy zmagają się ze stłoczeniami zębów czy też pragną pozbyć się efektów zgryzu otwartego, głębokim czy też krzyżowego. Nakładki Clear Aligner są także kapitalnym pomysłem na to, żeby zatrzymać retencję nawracającej wady zgryzu po przejściu leczenia ortodontycznego. Sami więc widzicie, jak bardzo uniwersalnym narzędziem do dyspozycji ortodonty jest niepozorny Clear Aligner! Warto zapytać swojego ortodontę na temat tego, czy możliwe jest wykorzystanie Clear Aligner w przypadku naszej wady zgryzu!

 

Zalety nakładek Clear Aligner

 

Jak można się domyślić, Clear Aligner ma szereg bardzo ciekawych zalet, których wręcz nie sposób pominąć! Jak już wspomnieliśmy, nakładki Clear Aligner są całkowicie przezroczyste, co znacząco zwiększa nasz komfort psychiczny, jednocześnie nie umniejszając naszej aparycji! Co więcej, te nakładki można bardzo łatwo, wręcz bezproblemowo wkładać i wyjmować z jamy ustnej. Clear Aligner jest również diabelnie prosty w czyszczeniu, gdyż wystarczy wyjąć go z jamy ustnej, wyczyścić i voila! Sami widzicie, jak dużo zalet oferują te niepozorne nakładki. Być może faktycznie nadszedł czas, aby rozważyć ich wykorzystanie w naszej jamie ustnej? Być może tradycyjne aparaty tradycyjne nie są już dla was, nie tak jak Clear Aligner?

 

Post Author: Artur