Domowe sposoby na przebarwienia zębów

Jednym z większych zagrożeń, które czyhają na zęby, jest powstawanie na ich powierzchni przebarwień. Niezwykle skutecznie niszczy to ich piękny wygląd, powodując, że uśmiech staje się znacznie brzydszy. Wiele osób z tego powodu czuje się gorszymi, popada w depresje i ma problemy osobiste. Nic więc dziwnego, że tak często szuka się informacji na temat tego, jak radzić sobie z takim problemem. Jak się okazuje, ostatnimi czasy coraz częściej stosowane są w tym zakresie domowe sposoby na przebarwienia zębów. Co ogólnie powinno się o tym wszystkim wiedzieć?

Jak pozbyć się przebarwień nazębnych?

Zanim przejdzie się do tego, jakie są najlepsze domowe sposoby na przebarwienia zębów, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu one w ogóle powstają, a także jakie są metody ich usuwania w gabinetach stomatologicznych.
Przebarwienia na zębach w przeważającej większości spowodowane są po prostu nieprawidłową dietą. Jeśli spożywa się duże ilości pokarmów, które zawierają silnie barwiące substancje, wtedy odpadają się one na zębach, powodując ich zabarwienie. Do takich właśnie substancji zaliczyć można przede wszystkim czerwone wino, lecz także herbatę oraz oczywiście kawę. Jeśli ktoś spożywa duże ilości np. buraków, również musi się liczyć z tym, że prędzej czy później wpłyną one na barwę zębów. Co ciekawe, na kolor zębów może oddziaływać także powstający w wyniku nieprawidłowej higieny jamy ustnej kamień nazębny, a także oczywiście zamianę barwy zębów może powodować pojawianie się na nich ognisk próchnicy.
Jakie są często wykorzystywane metody usuwania takich przebarwień? Przede wszystkim warto w tym wypadku pomyśleć o różnych sposobach leczenia zębów. Jeśli odpowiedzialne za przebarwienia są ubytki próchnicze, wtedy należy je po prostu usunąć. Jeśli ich źródłem jest kamień, należy przy pomocy specjalnych zabiegów stomatologicznych zerwać go z powierzchni zęba. Oczywiście w gabinecie stomatologicznym stosować można także specjalne zabiegi wybielające. Szczególnie polecane są te opierające się na promieniu lasera, ponieważ charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością i trwałością działania.

Usuwanie przebarwień domowymi sposobami

Choć profesjonalne metody leczenia przebarwień są naprawdę skuteczne, to jednak coraz większa grupa osób zauważa, że są one bardzo drogie. Kilka wizyt na terapii laserowego wybielania może kosztować łącznie nawet kilka tysięcy złotych. Z tego też powodu coraz popularniejsze są domowe sposoby na przebarwienia zębów. Od czego powinno się zacząć?
Nie da się ukryć, że zdecydowanie najtańszą i najwygodniejszą w stosowaniu metodą jest zakupienie specjalnej pasty wybielającej. Jej używanie polega po prostu na myciu nią zębów. Czy taka pasta jest skuteczna? Jest ona w stanie w pewnym stopniu poprawić wygląd zębów, lecz nie można nastawiać się na naprawdę spektakularne efekty.
Nieco lepiej w tym zakresie wypadają specjalne paski wybielające. Są to produkty, które można zakupić w praktycznie każdej aptece. Ich stosowanie także jest bardzo proste i nie powinno sprawiać nikomu większego dyskomfortu. Używanie ich polega po prostu na przyklejeniu pasków na górnej i dolnej linii zębów i trzymaniu ich przez około 30 minut. W tym czasie wydzielane będą z nich substancje wybielające. Najlepiej takie paski zakładać dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Zalecane jest, aby w czasie ich posiadania na zębach nic nie jeść ani nie pić, a po zdjęciu ich dokładnie wypłukać jamę ustną z wydzielanej substancji. Co prawda nie jest ona w żadnym stopniu zagrażającą zdrowiu, lecz może być nieco nieprzyjemna w smaku.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o specjalnych nakładkach wybielających. W tym wypadku pacjent musi przez kilka dni, przynajmniej przez 6, a nawet 8 godzin nosić specjalną nakładkę na zębach. W tym czasie oddziałuje ona substancją wybielającą. Im dłużej nakładka będzie noszona, tym zęby staną się bielsze. Taka metoda polecana jest szczególnie wtedy, gdy ma się do czynienia ze starszymi przebarwieniami, które stopniowo przez lata narastały. Oczywiście powyższe domowe sposoby na przebarwienia zębów nie są jedynymi, które można zastosować. Istnieją również takie, które nie wykorzystują specjalnych środków, lecz naturalne domowe składniki.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Jak więc widać, domowe sposoby na przebarwienia zębów są naprawdę ciekawe i zróżnicowane. Wszystkie one opierają się jednak na gotowych produktach, które kupuje się w aptece i które polecane są przez lekarzy. Jak natomiast wygląda kwestia tych produktów, które są naturalnego pochodzenia i można je znaleźć prędzej w kuchni niż w aptece?
Jak się okazuje, rewelacyjnym naturalnego pochodzenia środkiem pozwalającym wybielić zęby jest olej kokosowy. Jego używanie jest bardzo proste i polega po prostu na nabieraniu w usta pewnej ilości oleju kokosowego, a następnie przez kilka chwil płukanie nim jamy ustnej i jednocześnie zębów. Takie płukanie powinno trwać około 20 minut i należy je wykonywać codzienne rano.
Inną równie skuteczną substancją jest soda oczyszczona. W tym wypadku należy jednak zachować czujność, ponieważ jest to środek, który nadużywany może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa zębów.

Post Author: Artur