Jaka jest cena zęba wkręcanego?

Zadbany, piękny uśmiech to marzenie ogromnej ilości ludzi. Niestety prawda jest taka, że jedynie niewielki odsetek z nich posiada naturalnie zachwycający uśmiech. Ludzkie zęby bardzo często bywają dotykane przez próchnicę oraz innego rodzaju choroby, które niszczą ich wygląd. Jednym ze sposobów na uzyskanie idealnego uśmiechu są implanty zębowe. Warto wiedzieć, jaka jest cena zęba wkręcanego, a także na czym polega sam zabieg.

Implanty zębowe

Zanim uzyska się odpowiedź na pytanie, ile wynosi cena zęba wkręcanego, warto dowiedzieć się, czym w ogóle są implanty zębowe.

Mówiąc w dużym skrócie, są to struktury, dzięki którym można odtworzyć ząb, który utraciło się z jakiegoś powodu. Ząb wkręcany mocowany jest w miejscu, gdzie wcześniej umiejscowiony był korzeń zębowy. Na samym implancie dentysta montuje koronę protetyczną, którą należy kolorystycznie dopasować do naturalnego uzębienia.

Współczesna stomatologia rozwija się na tyle szybko, że obecnie oferuje pacjentom implanty i korony, które są wykonywane z różnych materiałów. To, który z nich zostanie zastosowany, jest decyzją należącą do stomatologa. Oczywiście, uwzględni on możliwości finansowe pacjenta, a także jego oczekiwania. Przy wyborze materiału, z którego wykonane będą implanty zębowe, trzeba wziąć pod uwagę budowę anatomiczną kości oraz strukturę naturalnego uzębienia.

Rodzaje implantów

implanty zębowe mają na celu zastąpienie zębów naturalnych u tych osób, które z jakichś powodów je utraciły. Co ciekawe, można z nich korzystać nie tylko w celu zastąpienia jednego zęba, ale także odbudowy dużej części zgryzu. Dlatego też osoby, które utraciły zęby przez próchnicę, paradontozę, bądź też u których zęby nie wykształciły się w pełni, bardzo często traktują implanty jako ostatnią deskę ratunku.

Jeśli chodzi o rodzaje implantów, to jeszcze do niedawna najpopularniejsze były implanty tytanowe. Gwarantowały one pacjentowi długi okres użytkowania, jednak nie są pozbawione wad. Implanty tytanowe w przypadku, w którym dojdzie do obniżenia linii dziąseł, zostają uwidocznione, a same w sobie nie wyglądają zbyt estetycznie.

Drugim rodzajem tytanowych implantów są implanty wykonane z cyrkonu. Jest to obecnie metoda uważana za najbardziej estetyczną, z racji tego, że cyrkon przypomina naturalną tkankę zęba, a dodatkowo odporny jest na ścieranie. Implanty wykonane z cyrkonu nie reagują na zmiany temperatury, a także w żaden sposób nie zmieniają smaku spożywanych potraw.

Implanty cena

Osoby, które czują, że implanty zębowe to rozwiązanie dla nich, powinny dowiedzieć się, ile wynosi cena zęba wkręcanego. W zależności od tego, jaki system implantów preferowany jest przez lekarza stomatologa, cena pojedynczego implantu może wynosić nawet 4000 zł. Nie jest to koniec listy wydatków – trzeba doliczyć cenę łącznika protetycznego, śruby gojącej, a także docelowej korony protetycznej, która zostanie na niej zamontowana. Jak widać, implanty zębowe wcale nie są najtańszym rozwiązaniem, jednak dla wielu osób są one ostatnią deską ratunku w walce o idealny uśmiech.

Post Author: Artur