Irygator czy nić?

Szczoteczka soniczna jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż zwykła manualna. Warto jednak uzupełnić higienę jamy ustnej o dodatkowe elementy. Świetnie sprawdza się irygator. Są również nici dentystyczne. Za ich pomocą możliwe staje się doczyszczenie trudno dostępnych miejsc, usunięcie resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych. Każde z tych rozwiązań ma zalety i pewne wady, które warto poznać. Pora odpowiedzieć sobie na pytanie, co będzie lepsze: irygator czy nić?

Czy można używać irygatora zamiast nici?

Irygator nie zastąpi szczoteczki, ale stanowi świetną alternatywę dla nici dentystycznych. Za jego pomocą możliwe staje się usunięcie resztek pokarmowych w nieinwazyjny sposób. Służy również do usuwania płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych i powierzchni zębów. W przypadku irygatora nici dentystyczne stają się wręcz zbędne.

Strumień wody pod dużym ciśnieniem świetnie sobie radzi z eliminowaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Jama ustna staje się wolna od bakterii. Urządzenie pozwala na pozbycie się resztek pokarmowych, które stanowią pożywkę dla patogenów odpowiedzialnych za rozwój próchnicy.

Irygator czy nić – co wybrać?

Wiele osób zastanawia się, co jest lepsze, irygator czy nić. Oba sposoby pozwalają na pozbycie się resztek pokarmowych z jamy ustnej. Nitkowanie jest jednak bardziej inwazyjne, przy nieprawidłowej technice można wyrządzić sobie krzywdę i uszkodzić wrażliwe tkanki dziąseł. Cały proces nitkowania jest bardziej skomplikowany i zajmuje więcej czasu. Dla osób niemających doświadczenia i dzieci nici dentystyczne nie są dobrym pomysłem. Każdy ząb trzeba oczyszczać osobno, co wręcz zniechęca do codziennego nitkowania.

Zdecydowanie szybciej, łatwiej i wygodniej jest użyć irygatora. Wystarczą zaledwie trzy minuty, aby mieć dokładnie oczyszczoną jamę ustną. Potrzebna jest wyłącznie woda. Nie trzeba ciągle dokupować kolejnych nici, który nie należą do tanich przy regularnym stosowaniu. Zakup irygatora będzie jednorazową inwestycją. Niestety zajmuje sporo miejsca, szczególnie model stacjonarny. Nici dentystyczne można mieć zawsze przy sobie. Są jednak podatne na łamanie się i strzępienie.

Irygator – czy warto go stosować?

Irygatory mają duży zbiornik na wodę, dzięki czemu można oczyścić dokładnie całą jamę ustną przy jednym ładowaniu. Korzystanie z nich zapewnia skuteczną ochronę przed próchnicą. Można precyzyjnie skierować strumień wody, dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Irygacja jest bezinwazyjną metodą czyszczenia zębów, dziąseł, przestrzeni międzyzębowych. Można regulować moc strumienia wody, czyli dopasować ją do swoich bieżących potrzeb.

Codzienne korzystanie z irygatora przeciwdziała zapaleniu dziąseł. Jest to świetne rozwiązanie przy dziąsłach, które są wrażliwe. Irygacja sprawdza się rewelacyjnie przy aparacie ortodontycznym i leczeniu w gabinecie stomatologicznym. Jest ona całkowicie bezpieczna dla zębów i dziąseł, poprawia ich kondycję. Chroni skutecznie przed rozwojem próchnicy i innych chorób przyzębia. Strumień wody pod ciśnieniem nie powoduje podrażnień. Zapewnia dziąsłom masaż, poprawia ich ukrwienie i wzmacnia.

Post Author: Artur