Implanty tytanowe czy cyrkonowe?

Implanty stomatologiczne to na ten moment jedno z rozwiązań stomatologicznych, które jest najbardziej zbliżone do tego, co potrzebują pacjenci. Różnica pomiędzy implantami stomatologicznymi a innymi rozwiązaniami protetycznymi polega na tym, że implanty stomatologiczne stanowią możliwość uzyskania stabilnego, komfortowego na co dzień efektu – mocno zbliżonego do naturalnego zęba. Na ten moment żadne inne rozwiązanie protetyczne nie jest w stanie zagwarantować pacjentowi, żę będzie ono trzymać się stabilnie w jamie ustnej.

Implanty są bardzo wygodne, dlatego wielu pacjentów nie ma wątpliwości co do tego, że chcieliby z nich skorzystać. Niestety, problem pojawia się, gdy pacjent zderza się z możliwościami wyboru. Wyróżnia się dwa rodzaje implantów – tytanowe i cyrkonowe. Dowiedz się, czym są implanty cyrkonowe, tytanowe i na czym polega różnica między nimi.

Implanty zębów cyrkonowe

Implanty cyrkonowe niwelują pewne wady implantów tytanowych. Do wad implantów tytanowych zalicza się między innymi ich kolor, który co prawda na co dzień nie jest widoczny, jednak ich widoczność może okazać się problemem, gdy dojdzie do obniżenia linii dziąseł. Wada ta w implantach cyrkonowych została zniwelowana poprzez wykonanie ich w kolorze jasnym, zbliżonym do koloru zębów.

Implanty wykonane z tlenku cyrkonu są bardzo praktyczne, biokompatybilne, świetnie integrują się z kością. Jest to swego rodzaju nowość w branży implantologicznej, jednak warto jest się nad nią zastanowić.

Implanty zębów tytanowe

Implant tytanowy jest sprawdzonym, wielokrotnie przebadanym implantem stomatologicznym, stosowanym juz od lat. Implant ten charakteryzuje się wysoką trwałością, a także gwarantuje stabilny efekt. Współczynnik przyjęć implantu tytanowego u pacjentów jest bardzo wysoki, dlatego też implant tego rodzaju cieszy się wysoką popularnością. Warto jest rozważyć implant tytanowy jako rozwiązanie na bezzębie.

Na jaki implant się zdecydować?

Decyzja o tym, z pomocą jakiego implantu warto jest przeprowadzić leczenie implantologiczne, nie należy do najłatwiejszych. Warto jest zastanowić się na implantami stomatologicznymi, które gwarantują pewny, stabilny efekt, gdyż stosuje się je i rozwija od lat. Natomiast implantacja z wykorzystaniem implantów cyrkonowych gwarantuje zniwelowanie pewnych wad implantów stomatologicznych tytanowych, jednak nie są one tak powszechnie stosowane. Warto jest skontaktować się lekarzem implantologiem i z jego pomocą podjąć ostateczną decyzję.

Post Author: Artur