22 stycznia 2025

Jak często można wybielać zęby opalescence?

Jak często można wybielać zęby opalescence?

O uzębienie należy dbać całe życie, jeśli chce się mieć piękny i zdrowy uśmiech do późnych dni starości. Obecnie dostępnych jest wiele sposobów na poprawienie jego wyglądu. Można zdecydować się na profesjonalne rozjaśnianie uzębienia. Do wyboru jest mnóstwo metod. Wiele osób decyduje się na wybielanie nakładkowe. Może zostać ono przeprowadzone w domowym zaciszu, co stanowi spore udogodnienie. Pora dowiedzieć się, jak często można wybielać zęby opalescence i o czym pamiętać po przeprowadzeniu zabiegu.

Jak często można wybielać zęby opalescence? Sposób i kolejność postępowania

Jeśli ktoś decyduje się na rozjaśnianie uzębienia, to interesuje go, jak często można wybielać zęby opalescence. Cała kuracja trwa od 3 do 7 dni. Można nakładać żel na zęby na całą noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Pożądany efekt uzyska się przy wybielaniu przez tydzień, przez 6 godzin dziennie. Można jednak wydłużyć stosowanie nakładek do dwóch tygodni. W ten sposób rezultaty będą najlepsze. Zabieg można powtarzać co kilka miesięcy. Preparat nakłada się na dokładnie umyte zęby, wynitkowane. Istotne jest to, aby niewielka ilość żelu znalazła się w każdym zagłębieniu zębów na nakładce. Po jej włożeniu do ust należy usunąć nadmiar żelu, aby nie podrażniał on dziąseł. Po wyjęciu nakładek trzeba przepłukać ją zimną wodą i wyczyścić szczoteczką do zębów. Na koniec trzeba jeszcze przepłukać jamę ustną i umyć zęby szczoteczką.

Po wybielaniu

Wiedząc już, jak często można wybielać zęby opalescence, warto poznać zalecenia pozabiegowe. Jeśli efekty mają utrzymywać się przez długi czas, należy przestrzegać kilku istotnych zasad. Bardzo ważne jest to, aby właściwie dbać o higienę jamy ustnej. Unikać powinno się również spożywania potraw barwiących i przyjmowania napojów pozostawiających plamy. Najlepiej byłoby również zrezygnować z palenia tytoniu, który nie sprzyja śnieżnobiałemu uśmiechowi. Przyczynia się do powstania nieestetycznych przebarwień, przez co uzyskane efekty wybielania zostają szybko zniwelowane. Kluczowe jest to, aby stosować dietę białą przez przynajmniej godzinę po każdym zabiegu. Kolejną kwestią będzie prawidłowe przechowywanie żelu wybielającego. Należy umieścić go w chłodnym i suchym miejscu. Absolutnie nie można jednak trzymać go w zamrażalniku.

Na jaki można liczyć efekt końcowy?

Znaczenie ma nie tylko to, jak często można wybielać zęby opalescence, istotne jest także, na jakie można liczyć efekty. U każdego mogą być one inne. Wpływa na to wiele czynników, takich jak stan uzębienia, anatomia, wiek, odcień uwarunkowany genetycznie, higiena. Warto od razu zaznaczyć, że że zaaplikowany na zęby oddziałuje wyłącznie na szkliwo. Oznacza to, że koronki, licówki, plomby, protezy i wszelkiego typu odbudowy nie zostaną wybielone. Konieczne będzie ich wymienienie, aby nie odznaczały się od odcienia rozjaśnionego uzębienia. Kolejną kwestią jest to, że na efekty trzeba będzie poczekać. Ostateczny odcień jest widoczny mniej więcej w ciągu kilkunastu dni po zakończeniu wybielania.